Expert Şanzıman Diferansiyel Katkısı (MOS2)

Dişli grupları ve yataklara; metal aksamları koruyucu amaçlı,yağlar içerisine bir takım katkı maddeleri kullanılmaktadır. Bu kullanılan katkılar genellikle kimyasal özellikli olup, dayanıklılıklarına rağmen aksine aşındırıcı özelliklerinin de olduğu bilinmektedir. Bu kimyasallar ısıya,suya ve basınca maruz kaldıklarında, aside dönüşüp hem yağlama parçalarına zarar verir, hem de yağın özelliğini bozarak, kullanım süresini kısaltır.

Expert dişli katkısı, aşırı yüke karşı ve ekstra katı yağlama özelliği taşıyan MoS2 partiküllerinden oluşmaktadır. En önemli özelliği, yağsız ortamda, kendi başlarına MoS2 (mikron boyutunda) partikülleriyle yağsız yağlama görevi de yapmaktır.

Genellikle sentetik yağların yapımında da kullanılan MoS2 yukarıdaki özelliklerden dolayı uzun ömürlü olup uzun km’ lere dayanıklı yağlar olarak da karşımıza günümüzde çıkmaktadır. Molibden – disulfit “MoS2” yüksek ısıda ve aşırı yükte en kuvvetli ve dayanıklılığı çok yüksek bir yağlayıcıdır. MoS2 “425.000psi” “30.000 kg/cm2” basınca ve 1185 derece sıcaklığa dayanır.

ÇALIŞMA ŞEKLİ

MoS2 partikülleri, yağlama esnasında, sürtünen yüzeylere yağla taşınır,mükemmel bir yağlama yaparken de sürtünen parça yüzeylerindeki gözenekleri doldurarak ekstra bir yağlama filmi oluşturur.Hararete karşı mukavemeti,ısıyla az genleşmesi ve çok yüksek derecede erimesi (2500 C) 4600-5660 derece arasında kaynaması neticesinde soğukta havadan etkilenmemesi en önemli özelliklerindendir. Ürün ilavesiyle yağın yapısı değişmez, yataklarda donmaz, aşırı ısı etkilemez.

Diferansiyel, şanzıman, yarı otomatik şanzımanlar, dişli grupları, eksantrik presler, arka akslar, sonsuz vidalar gibi aşırı basınçta çalışan mekanizmalarda kullanılır.

OTOMATİK ŞANZIMANLARDA KULLANILMAZ

  • TÜM MİNERAL VE EP’Lİ YAĞLARLA UYUMLUDUR
  • VİTESLERİN KOLAY GEÇMESİNİ SAĞLAR
  • ISIYI VE AŞINMAYI AZALTIR
  • PARÇALAR ARASI SÜRTÜNMEYİ AZALTIR
  • SESİ AZALTIR
  • AŞIRI YÜK VE YÜKSEK BASINCA DAYANIR
  • AŞINAN YERLERİ DOLDURARAK ONARIR

KULLANIMI

Küçük araçlarda şanzıman ve diferansiyel için, birer tüp yeterlidir.

Yağ kapasitesi büyük olan araçlarda, kapasitenin %5 -8 i kadar kullanılmalıdır.

expertOil Ürünler

Expert Motor Yağı
Expert Dizel Enjektör Temizleyici
Expert Radyatör Sızıntı Önleyici
Expert Motor İç Temizleyici
Expert Marine Bakım Seti
Expert Süper Yağlayıcı
Expert Motor Onarıcı
Expert Cam Temizleme Konsantresi