Expert Motor Onarıcı

EXPERT MOTOR ONARICI (MOTOR ADDITIVE)

İçerdiği yüksek kalite ve konsantre katkılarla, motor yağının viskozite indeksini düzenleyerek motor içerisindeki aşınan yerleri, içeriğinde bulunan yumuşak partiküllerle doldurarak onarır. Motor onarıcı motor yağına katılır ama yağ katkısı degildir. Eski motorlarda kaybolan kompresyon ve gücü yeniden kazandırır. Metal yüzeylerde, silindir duvarlarında, krank mili ve rulmanlarda son derece etkilidir. Motorda maksimum koruma için her 40 bin km’de kullanılması tavsiye edilir. Bütün yağlarla uyumludur.

KULLANIMI

Kutu 1-2 dakika çalkalandıktan sonra, motor yağına ilave edilir ve araç rolantide veya hareketle 3-5 dakika çalıştırılır. Uygulamadan önce YAĞ FİLTRESİ mutlaka değiştirilmelidir. Motor yağ kapasitesi 7 lt’ye kadar olan araçlarda bir kutu yeterli gelip bu kapasitenin üstündeki araçlarda yağ oranı dikkate alınarak uygulama yapılması tavsiye edilir.

Kimyasal Özellikleri Yönünden;

Konsantre halde bulunan bu karışımların yüksek ısı iletkenlikleri olup, nükleer reaktörlerde soğutucu olarak kullanılmakta ve bu alaşımların düşük yoğunlukta olmaları nedeniyle de, uzay araçları ve uçak endüstrisinde de önemli bir yer teşkil etmektedirler. Zor şartlarda veya aşırı yağ tüketiminde, motor yağının % 8’i oranında uygulama yapılması tavsiye edilir. Benzinli ve Dizel 4 zamanlı tüm motorlarda yüksek performans sağlar.

expertOil Ürünler

Expert Motor Yağı
Expert Şanzıman Diferansiyel Katkısı (MOS2)
Expert Dizel Enjektör Temizleyici
Expert Radyatör Sızıntı Önleyici
Expert Motor İç Temizleyici
Expert Marine Bakım Seti
Expert Süper Yağlayıcı
Expert Cam Temizleme Konsantresi